Hakkımızda

Yelkenler Tavukçuluk

Yelkenler Tavukçuluk

1967 yılında Doğan Tavuk Evi adı altında, tavuk yemi üreticisi olarak daha sonraki yıllarda ise tavukçuluk sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır.

1984-86 yılları arasında ilk ihracatını Irak’a 60 milyon yumurta göndererek, yurt dışına açılmıştır. Canlı tavuk ticaretini Gürcistan, Bulgaristan, Azerbaycan ve Kuzey Irak olarak devam ettirmiştir.

2005 yılında, firma adı Yelkenler Tavukçuluk olarak değiştirmiştir. 2008 yılında Afrika’ ya başlayan ihracatımız şu an yaklaşık 15 ülkeyle devam etmektedir. Firmamız 2013 yılında yapımına başlanıp 2014 yılının son ayında faaliyete giren yeni kesimhanemizle yumurta tavuğu kesimine farklı bir boyut kazandırmıştır.

Yeni tesisimizde de değerli müşterilerimizin markaları ve Yelpi markası adı altında kaliteli ve İslami koşullara göre üretim yapılmaktadır. HACCP, ISO 22000-2005 Gıda Güvenliği, TSE Standartları, Avrupa Uyumluluk ve ICRIC Helal Sertifika gibi belgelerimiz mevcuttur.

Sürekli teknolojiye ve insana yatırım yaparak, kalite anlayışından vazgeçmeyen Yelpi, sahip olduğu misyon ve vizyon sayesinde istikrarlı büyüme trendinde Pazar payını büyüterek, yola devam etmektedir.